HO Bivak

HO Bivak Ostrava

497. oddíl Českého horolezeckého svazu

ho bivak .:. akce .:. foto .:. členové .:.

Vzkaz od Romana

Ahoj všem lezcům HO Bivak. Vrátil jsem se z tříměsíční peripetie po indickém Himalaji, tak vám napíšu, jaký to tam bylo. Inu země je to veliká, plná pálivého jídla, milých lidí, řídké stolice, neuvěřitelných příběhů, země plná marihuany, smradu a především nádherných hor. Na žádnej kopec jsem nelezl (na všechno je potřeba dost mastnej permit), ale protrekoval a prozevloval jsem obrovskou část hor, od Ladakhu až k prameni Gangy nebo Nandá Deví. Vesničani supr, hory taky, takže srdce každého lezce jen při pohledu plesalo. Nun a Kun, Bhagirati, Shivling, Meru, Ganesh, Nanda Kot, Trisul, Nanda Ghunti, Badrinath… neuvěřitelné, nepopsatelné. Výlet to byl pěkný, nicméně (ač se to nezdá) dost krátký a hned bych se tam vrátil. Kdybyste měli zájem, tak až se za půl roku vrátím ze Zélandu, tak vám ukážu fotky. Čus kaktus, myjte si krky a lezte. Roman

4. výroční schůze HO Bivak Ostrava & Poslední slanění 2008

O víkendu 1.-2.11.2008 proběhlo na Ostravici "Poslední slanění" a výroční schůze. Lezlo a slaňovalo se v sobotu za velmi příjemného, skoro letního počasí, na skalách na Horním Mazáku, za účasti vetšiny členů oddílu. Závěr slanění obstaralo nezbytné občerstvení U Zbuja. Poté proběhla v neděli dopoledne krátká schůze během snídaně na chatě.

Závěry schůze

Plánované oddílové akce pro rok 2009

Viz. Akce HO Bivak Ostrava

Poslední slanění & výroční schůze 2008

Termín a místo posledního slanění: 1.-2.11.2008 na lyžařské chatě na Ostravici. Účast slíbili všichni členové oddílu nacházející se v České republice. Slavnostní poslední slanění proběhne v sobotu dopoledne na skalce Ostrá nebo na Horním Mazáku, poblíž dřevjanky U Zbuja.

A pro inspiraci trochu vzpomínkových fotek na loňské Slanění 2007.

První vylezená 8

Tak a máme v oddíle prvního osmičkového lezce! Michalovi (Kečupovi) se v Turecku povedlo vylézt několik cest obtížnosti 8, velká gratulace!

Poslední slanění 2007

Pár fotek z Posledního slanění 2007 z víkendu 10.-11.11.2007 na Ostravici.

O dřevěného Krakonoše 2008

Věčně v zahraničí pobývající člen Zámek výborně reprezentoval náš oddíl na skialpinistickém závodě O dřevěného Krakonoše 2008 v Rokytnici nad Jizerou, který byl součástí Rockpoint Českého poháru ve skialpinismu 2008. V kategorii Open muži obsadil velmi pěkné 8. místo, více ve výsledcích. Velká gratulace!

3. výroční schůze HO Bivak Ostrava & Poslední slanění 2007

O víkendu 10.-11.11. proběhlo na Ostravici poslední slanění a výroční schůze oddílu za poměrně velké účasti členů oddílu a za zcela zimního počasí. Přítomni: Karel a Peggy, Kamil, Dan a oba Michalové plus zájemce o členství v oddíle Roman Genčur. Chyběli: Honza P. a Blanka (nemocní), Zámek (tč. v Rumunsku), Luboš s Radkou (očekávající porod).

Samotné poslední slanění proběhlo na skalce pod vrchem Ostrá, za chumelenice a větru. Někteří jen slanili, někteří si i trochu zalezli. A po nezbytném občerstvení U Zbuja jsme zaschůzovali na chatě.

Na chatě proběhla za svitu svíček lekce zdravovědy a vytahování zraněného (snad vyzkoušíme někdy na stěně), za což velky dík Danovi a Karlovi. Doufám, že bude někdy pokračování.

Schůze nakonec proběhla v neoficiálním duchu mezi řečí, za svitu svíček a petrolejek a za neustálého nalévání hruskovič, jabkovic a dalších pochutin.

Závěry schůze

Plánované oddílové akce pro rok 2008

Viz. Akce HO Bivak Ostrava

Poslední slanění & výroční schůze

Termín a místo posledního slanění je jasné! 10.-11.11.2007 na lyžařské chatě na Ostravici. Účast slíbili všichni členové oddílu (až na rumuna Zámka, včetně dvou zájemců o členství v oddíle - Blanka a Roman). Slavnostní poslední slanění proběhne v sobotu dopoledne na skalce Ostrá, poblíž dřevjanky U Zbuja.

Moravský kras 2007

14.-16.září 2007 jsme byli dva zástupci Bivaku (Luboš a Kamil) na srazu tří horo oddílů v Babicích v Moravském krasu, Luboš zveřejnil fotky jak z lezení, tak z večerní schůze tří oddílů a Piplík zase pěkně popsal dění v článku Oddílové soupeření o "Velkého Olejníčka".

Velký Rabštejn 2007

V neděli 26.srpna 2007 jsme ve vyrazili na Velký Rabštejn, pár fotek vystavil Luboš, viz. jeho článek Rábl s Adamem 26. srpen 2007. A ještě sestava: Karel a Peggy, Luboš, Kamil a Adam (zatím člen čekatel).

Virtuální návštěvní kniha HZS

Od 15.06.2007 ponúka HZS k dispozícii „Virtuálnu návštevnú knihu“. Turisti majú možnosť formou SMS oznámiť HZS (horská záchranná služba) kde sú, kam idú, koľkí idú, predpokladaný čas návratu a pod. Více v článku Virtuálna návštevná kniha HZS.

Lezení v Českém ráji

Každým rokem jezdíme na začátku července do Českého ráje, každým rokem vylezeme méně cest a jsou lehčí a lehčí ... Z HO Bivak jsem tam byl sám (Kamil), ale třeba fotky - Pískovcové popolézání - nalákají na příští rok více členů oddílu. Aspoň by tam neměli většinu bývalí členové HO Lokomotiva Brno a lezci z HO Stará Rakouská.

Metodická příručka ČHS

Nová metodická příručka na webu ČHS: Záchrana ve skalním terénu.

Horolezení v Rumunsku

Zámek (člen oddílu, který se vyskytuje v Čechách tak pár dnů v roce) je zrovna pracovně v Rumunsku a začíná na svém webu vydávat články o svém mimopracovním vyžití, viz. horo-lezení v Rumunsku, konkrétně první článek Muntii Fagaras - Creasta Arpasel.

Skialpy v Černé hoře

V březnu Honza a Kamil navštívili s lyžemi trochu netradiční zemi - Černou horu, stali se členy výpravy Kama Snow Camp 2007. Pomalu se začínají objevovat první fotky, postupně doufám budou další přibývat: Skialpovat s holýma nohama?, Skialp Monte Negro, Hopsám si v Durmitoru, Signál jsem nechytil, jedu dolů, Chytám signál. První velký článek KAMA SNOW CAMP 2007 Černá Hora – část I. - Durmitor. A druhý velký článek KAMA SNOW CAMP 2007 Černá Hora – část II. - Bjelasica.

Skialpinismus - literatura & podmínky pro skialpinismus na Slovensku

Na webu Hudy sportu lze nalézt brožuru Základy skialpinismu (pdf verze), video Jak udělat otočku, seznam vybavení na zimní túru a formulář na plánování zimní túry. Rock point vydal taktéž skialpinistickou přůručku - Skialp speciál 2007, možno stáhnout v pdf formátu. A nakonec skialpinismus na webu Michala Buličky obsahuje velké množství pdf dokumentů o skialpinismu, metodice, vybavení a námětech na túry.

A nakonec, na webu skimountaineering.sk lze najít aktuální podmínky pro skialpinismus, zadávané samotnými skialpinisty. Na webu Horské záchranné služby lze zase pro změnu najít aktuální lavinovou situaci.

Vysoké Tatry - 18.-20.8.2006 - podruhé

Luboš dal dohromady své fotky z našeho výletu do Vysokých Tater, k nahlédnutí ve třech článcích Tatry 2006 I., Tatry 2006 II. a Tatry 2006 III.

Trocha metodiky, teorie a zdravovědy

Zimní překližkové lezení - pozor ZMĚNA

Pravidelné zimní překližkové lezení na stěně ve Výškovicích se přesouvá na pondělí, čas 19:30 zůstává.

2. výroční schůze HO Bivak Ostrava

Večer 28.11.2006 proběhla v dětském koutku na stěně sportovního centra Ostrava-Výškovice již 2. výroční schůze HO Bivak Ostrava. Přítomno 6 členů z celkových 11 členů oddílu - Kamil, Pavlína, Dan, Jan P., Luboš a Jan Z. + členka-čekatelka Blanka B.

Zápis ze schůze

Plánované oddílové akce pro rok 2007

Viz. Akce HO Bivak Ostrava

Setkání skialpinistů 2006

Subkomise tradičního skialpinismu při ČHS pořádá ve dnech 8. až 10. prosince Setkání skialpinistů 2006, tentokráte v Beskydech na Lysé hoře – chata Kameňák.

Zimní překližkové lezení

Stejně jako loni, tak i letos na stejném místě a ve stejném čase - od listopadu 2006, v úterý 19:30, pravidelné překližkové lezení na stěně ve Výškovicích, 50Kč/2hod.

Velký Rabštejn - 14.-15.10.2006

Jarní Rabštejn díky počasí ideálně nevyšel, tak tu máme další naplánovanou společnou akci - podzimní lezení na Velkém Rabštejně v dnech 14.-15. října 2006. Vypadá to na velkou účast, skoro půlka oddílu! A nejvíce se asi těší Luboš, rád by si společně zavzpomínal na letní Tatry.

Oddílové triko

Díky Lubošovi, který všechno vyběhal, máme již hotova oddílová trika! K vyzvednutí za 180 Kč na podzimním lezení, případně na závěrečném posezení na konci roku. A kdo si neobjednal, ať nezoufá, nějaká jsou v zásobě.

Vysoké Tatry - 18.-20.8.2006

Konečně se povedla první velká oddílová akce, strávili jsme společně tři dny ve Vysokých Tatrách na chatě pod Rysmi. Přestože lezecký byl jen jeden den (hřeben na Žabího koně a pilířek na Volovku), všichni byli spokojeni. A přechod z Rysů přes Kohútik na Popradské s plnou polní dal všem pořádně zabrat. Peggy připravila a akce hromadu fotek, další se snad časem přidáme. A nakonec účastníci: Karel, Peggy, Honza, Luboš, Kamil a hostující horolezec Pavel ze Zlína.

Ze života oddílu

Je zvláštní, že nejvíce členů HO Bivak se nesešlo na horolezecké akci, ale na letním fotbálku lyžařů TJ VOKD, a to v počtu celých pěti horolezců - Honza, Zámek, Dejv, Luboš a Kamil!!! Ale přece jen se i trochu leze, což dokumentuje článek Český ráj - sraz přátel písku a Svijanské 11°, což byla další společná akce s pražským oddílem HO Stará rakouská .

Lezecká aktivita

První velká společná lezecká akce se moc nepovedla, na Rabštejně přebýval pouze osamocený předseda ... ještě že přijeli kluci z přátelského pražského oddílu HO Stará rakouská. A jak bylo lze najít v článku Rabštejnské deště. Ani další členové nezahálejí, viz. článek První Štramberk.

Máme oddílové logo!

Po dlouhých debatách a několika hlasováních jsme si vybrali logo našeho oddílu! Viz začátek této stránky. Díky všem za účast na volbě a hlavně těm, kteří předložili některé z návrhů. Vítězné logo oddílu navrhla Kateřina Šobichová, díky moc.

Jarní lezení

Nezbývá než konečně začít lézt a naplňovat závěry ustavující schůze oddílu! Jarní lezení na Velkém Rabštejně, termín 27.-28.5.2006

Volba logoznaku oddílu

Právě probíhá hlasování k volbě loga/znaku oddílu.

Zakládající schůze

Večer 10.1.2006, po lezení části členů oddílu na stěně sportovního centra Ostrava-Výškovice, proběhla 1. valná hromada (výroční schůze) HO Bivak Ostrava. Přítomno 6 členů z celkových 11 členů oddílu - Kamil, Karel, Dan, Honza P., Luboš a Michal H.

HO Bivak Ostrava

Zápis z jednání

Plánované oddílové akce pro rok 2006

Viz. Akce HO Bivak Ostrava

Funkcionáři oddílu

Přijímání nových členů

Základní oddílová pravidla

1. sraz HO Bivak Ostrava

Ahoj horolezci, navrhujeme první setkání oddílu na 10.1.2006 v 18.00 na stěně ve Výškovicích, trochu lezení a trochu pokecání (plán společných akcí - např. pravidlené lezení na stěně, květnový Velký Rabštejn, letní Vysoké Tatry a podobně, přijímání a výcvik nových členů a další ...). Přijďte, kdo může! Budou se předávat přůkazy ČHS pro rok 2006!

Proč HO Bivak Ostrava?

Pět členů nového oddílu neplánovaně (na dvě skupinky) na podzim roku 2004 bivakovalo ve Vysokých Tatrách, což sloužilo jako inspirace a nic rozumnějšího nás již nenapadlo.

Členové

Viz. Členové HO Bivak Ostrava

Povinné čtení

bivak.horolezci.cz

Použití lukrativní domény HOROLEZCI díky laskavosti www.horolezci.cz, za poskytnutí webhostingu poděkování Karlovi Krečmerovi.

(c) ho bivak ostrava .:. bivak.horolezci.cz