HO BIVAK Ostrava Lezení Český ráj 2023

Český ráj 2023Jeden velmi horký víkend (15.-16.7.2023) si daly v Českém ráji (Sedmihorky) dostaveníčko zástupci tří horolezeckých oddílů z naprosto opačných koutů republiky – Lokomotiva Brno (Tonda), HO Lysá nad Labem (Pavel a Marky) a HO Bivak Ostrava (Irena, Pavel, Martin, David a Kamil).

Vlastně to bylo takové pokračování letošního společného příjemného jarního Rabštejna. Až na to vedro. Hned na začátku bylo třeba zkontrolovat hospůdku Koupák a dopředu se trochu zavodnit, jinak to s Tondou nejde. A pak vzhůru do Skaláku!

Sedmihorky

Lezlo se na Maják, Kavčí věž a Mnicha, v centru Skaláku. Teda lezlo. Lezli kluci a mne jen tahali za sebou. Ale díky moc za to. Navíc Pavel a Martin byli na písku poprvé, a lezli na prvním, jako by tu lezli odjakživa. Velká poklona.

Časem už bylo vedro neúnosné a Pavel Piplík zavelel na ústup na Koupák, schovat se na chvíli do stínu hospody.

Sice někteří nedoufali, že ještě vyrazíme zpět do skal, ale vyšli jsme, vylezli ještě ze dvou stran na Podmokelskou. A návrat do základního tábora na Koupáku byl až za tmy.

Český ráj 2023

Suché skály

Druhý den ráno nám při snídani začalo dost pršet, takže nezbylo než utéci na Suché skály, kde se může lézt i po dešti. V mezikroku jsme se ještě zastavili v muzeu v Turnově na expozici Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa. A pak směr Malá Skála.

Zbytky bandy velezly dvě cesty, my s Marky jsme jen pozorovali a podporovali zespoda. A pak zase přišel déšť, a tak následoval odjezd domů.

Český ráj 2023

Bylo moc fajn se do Ráje zase po dlouhé době vrátit, zvláště v takovém velkém počtu. Tak zase příště, a dříve než za x roků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *