HO BIVAK Ostrava Lezení Sekaniny 2023

Sekaniny 2023Na Velikonoce roku 2023 zase Sekaniny, chata Smrečina, bo je tam tak dobře. Termín objednán dlouho dopředu, a to je vždy loterie s počasím, a letos to teda moc nevyšlo. Předpověď odpovídala aktuálnímu stavu jarního počasí pod Vtáčníkem, přesto se nás sešlo docela hodně.

Pátek

Přijeli jsme tentokráte kolem poledne jako první a přivítalo nás překvapení, sníh kolem chaty. Ještě jsem zvládnul zkoulovat mladé Mahoňata, ale později odpoledne už nebylo po sněhu ani památky. Ale i přes tu zimu a mokro nás několik vyrazilo před setměním na chvíli na pár cest na skály nad bunkrem.

Večer jako obvykle posezení v altánu za podpory piva z Heřmanického pivovaru.

Sobota

Jelikož bylo opět mokro a zima, tak se majitelé dětí odebrali do nedalekých Bojnic, prozkoumat místní termály a ZOO a další zajímavosti.

S Jurajem jsme vyrazili na nedaleký kopec Vtáčník (1346 m n.m.). Je to sice kousek, ale furt do kopce. Pod hřebenem jsme narazili na souvislou sněhovou pokrývku, dalo by se tady v pohodě šlapat na lyžích, tady zima ještě neskončila. A na pořádnou mlhu. Zato téměř bez lidí.

A k večeru, jak jinak, některým to zase nedalo, a museli alespoň na chvilku na skály nad bunkrem.

Sekaniny 2023

Neděle

Oproti předchozím dnům bylo vlastně krásně, takže většina osazenstva chaty, včetně dětí, vyrazila na Salamandru, skalní oblast vedle sjezdovky, pod amfiteátrem k oslavám SNP.

A tak všechno co mohlo lezlo a lezlo a někteří až do večera.

Sekaniny 2023

Pondělí

Nejhezčí z těchto víkendových dnů, teplo a slunečno hned od rána! Co více si přát. A my? Všichni se hned dopoledne rozjeli domů, začouzená Ostrava táhne více 🙂

Fotky v článku jsou doplněny fotkami Juraje a Pavla, více mých fotek v galerii Sekaniny 2023

Poznámka z léta

Nakonec se tento prodloužený víkend na chatě Smrečina ukázal jako náš zdejší poslední. Bo chata v současné době již není, díky výbuchu plynu o pár týdnů později. Takže na rezervovaný podzimní termín budeme muset bohužel vyrazit jinam. Bylo tu docela dost fajn. Třeba to nějak dají dohromady.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *