HO BIVAK Ostrava Lezení Kalamárka 2019

Kalamárka 2019V době, kdy jsem s lezením začínal, byla Kalamárka velký pojem – fajné lezení a rozvoj závodů. Kupodivu jsme tam s parťáky nikdy nevyrazili, kdo ví proč. A teď se objevil Oskar, který ji často zmiňoval, a tím probudil můj starý zájem, něco, co mne tam už kdysi lákalo. Takže nebylo co řešit.

Jeden srpnový pátek s Davidem vyrážíme, řídím v noci v dešti a v husté mlze zatáčkami Velké Fatry přes sedlo Malý Šturec, no pokud bude příště zase takto, tak raději na okolo po dálnici. Až zpětně jsem zjistil, že pod těmi serpentinami leží Čremošnianský tunel, nejdelší železniční tunel na Slovensku.

Další zajímavostí cesty je následný průjezd obcí Harmanec, starší možná znají heslo “Na záchodě nejsi sám, je tam s tebou HARMASAN!”. Ano, vyrábí se zde toaletní papír. Nyní, při koupi zmíněného produktu, dávám přednost Harmasanu. A vzpomenu si při tom na Kalamárku 🙂

Na konci lesní betonově-panelové cesty již na nás čeká bílé fáro s Oskarem. Tak jsme to našli! Spokojeně usínáme na louce u parkoviště. Později, během soboty, naší výpravu doplnila posila – Kačka s Kubou.

Kalamárka
Krátký film o historii lezení na Kalamárce

Kalamárka – andezitová bašta športového lezenia – tak praví reklama. Andezit jsme si oblíbili na Vtáčníku (Sekaniny), tak uvidíme, zda reklama nekecá. Parkoviště se nachází mezi dolními a horními skalami, pro začátek volíme jih, jdeme na dolní skály. Horní přišly na řadu v neděli.

Kalamárka 2019

S klidným svědomím mohu říci, že reklama klamavá není 🙂 Příjemné lezení všech obtížností, jak v dolních, tak v horních skalách. Zaleze si každý. A miliony cest, by sem člověk musel jezdit každý víkend, aby to přelezl.

Takže nezbude než se sem časem zase vrátit ….

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *