HO BIVAK Ostrava Lezení Kašparův mlýn 2024

Kašparův mlýn 2024„Kači, tak pojeďte na Kašparák!“ přesvědčovala mě na jednom z našich společných tréninků Leňa, alias „Veverka Ferka“, nadšená lezkyně a poledancerka v jednom, přítelkyně Ivoše, znalce skalek v okolí Kašparova Mlýna. Ještě o něm bude řeč.

V létě, v rámci mé pravidelné dovolené na Jižní Moravě s dětmi, jsme oblast s Kamilem prozkoumali a kompaktní ortorula nás nadchla. Kamil nelenil a zorganizoval oddílovou akci právě tam (vlastně jako substituci za akce na Sekaninách).

Kašparův mlýn – 3.-5. května 2024

A už v květnu se partička 25 lidiček, včetně dětiček, sjela na Kašparově mlýně, ubytovací kapacity na chatě naplněny, zbytek spal v autech nebo ve stanech. Aniž bychom to tušili, tak nakonec nás na Kašparáku bylo snad 40, dorazila totiž partička lezců ze strany Lenky a Ivoše. A večírek mohl začít. Tři kytary, housle, bubínek a zpěv se rozléhaly opuštěným údolím. Oheň, špekáčky, grilované maso na lávovém kameni a něco jako „živáňská“ od kuchařky Moni, pivečko ze slavného Heřmanického pivovárku a do toho Michalovi likéry, kecání (samozřejmě jen o lezení 🙂 ) a dobrá nálada s výbuchy smíchu pod noční hvězdnou oblohou, a to vše bez signálu – co více jsme si mohli přát.

Trampská skála

V sobotu jsme se všichni vydali na expedici Trampská skála, což bylo cca 1,5 od mlýna. Ivoš, který se o celou oblast stará, čistí skály, tvoří nové cesty a z velké části sponzoruje jištění z vlastní kapsy, nás požádal, abychom nové cesty přelezli a potvrdili či vyvrátili jeho hodnocení obtížnosti. Cesty od 4 do 7, jištění luxusní, co 1,5 m borhák. Bez zranění se to ale neobešlo. Odnesl to prst od Lucky – hluboká řezná rána způsobená pádem kamene. Nebojte, vše dopadlo dobře, na akci byl přítomen doktor! Naštěstí všichni lezci byli tak uvědomělí a lezli s přilbami :-D. Já ze skal odcházela o něco dříve se smečkou dětí, které už se nemohly dočkat až si budou hrát u mlýna v potoce. Trávily tam veškerý čas.

Kašparův mlýn 2024

Skály u Kašparova mlýna

Nedělním lezeckým cílem byly skály u Kašparova mlýna v dosahu 10 min. pěšky od chaty. Cesta byla zakončena úzkým mostem přes bahnitou říčku Rokytná. Ten se nakonec stal zdrojem zábavy starších dětí. A zase se lezlo a lezlo. Z krásných jednodélek v kompaktní skále obtížnosti 4 až 8 byla partička opravdu nadšená. Za zmínku stojí nádherný výhled z vrcholku skal, kde lze dojít po krkolomné stezce. Počasí nám přálo, slunečno a teplo celý víkend. Domů se vůbec nechtělo a po výletě už padl návrh, co tam jet i na podzim. Já jsem pro.

Kašparův mlýn 2024

Fotky Pavel, Ivoš a Kamil

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *