HO BIVAK Ostrava Hory Vysoké Tatry 2023

Vysoké Tatry 2023Vysoké Tatry, Baranie sedlo (2 384 mnm), Priečne sedlo (2352 mnm)
17. – 19. 3. 2023

Účastníci: Monika, Silvie, Oskar, Michal

Výlet byl inicializován na základě velmi příznivé předpovědi počasí a nízkého stupně lavinového nebezpečí 2. V pátek večer se dojelo na parkoviště u dolní stanice lanové dráhy ve Starém Smokovci. Z důvodu nízké sympatie k medvědům jsme se rozhodli přespat venku blízko civilizace u altánu s pramenem Smokovecké Kyselky. Smokovecká Kyselka musela být na nás celý večer uražená, protože jsme si ji vůbec nevšímali a pili jen svou borovičku.

V sobotu ráno nabaleni včetně spacích potřeb jsme vyrazili směr Zamkovského chata a dále Téryho chata. Počasí bylo skutečně luxusní. Výstupové terény měli optimální vrstvu i kvalitu sněhu pro užití stoupacích želez a cepínu. U Téryho chaty padlo rozhodnutí našeho náčelníka Oskara, vyšlápnout si Baranie sedlo a následně pak večer prožít ve společenském duchu v Téryho chatě. No, a tak se taky stalo s tím, že jsme po večírku s družbou rozmilých a přítulných slovenských skialpinistů přespali venku pod širákem cca 44 m za chatou.

Vysoké Tatry 2023

V neděli ráno nás ohromilo probuzení do opět nádherného počasí, slunečného a bez větru. Tak jsme si přešli Priečne sedlo a dále směr Hrebienok, Starý Smokovec a domů.

Prostě vydařený víkend po stránce podmínek pro zimní vysokohorskou turistiku na sněhu, počasí i kolektivu a včetně slunné neděle. Veliké poděkování našemu náčelníkovi, že to tak dobře vymyslel.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *