HO BIVAK Ostrava Ze života oddílu Poslední slanění 2018

Poslední slanění 2018Tradice je tradice a nikdo se ke změně nemá, bo to asi všem stejně vyhovuje. Takže druhý listopadový víkend je pro HO Bivak již x-tý rok rezervován na ukončení lezecké sezóny na Velkém Rabštejně, v naší oblíbené Konírně.

Poslední roky dopředu nezjišťuji, kolik nás dorazí, je to pak taková loterie, a nakonec to vždy bylo příjemné překvapení. Ale v sobotu, když jsme dopoledne dorazili, tak jsem trochu znejistěl, protože tu nebyl nikdo!

Poslední dny jsem řešil dilema, zda večer půjdu na Ráblu do sauny, která se již stala součástí našeho Posledního slanění. Na webu jsem se dočetl, že doznívající nemoci sauna pomůže, vyžene zbytky bacilů pryč. A začínající nemoci pomůže se naplno projevit. Ten názor se mi začal líbit, a tak při výstupu k chatě jsem se rozhodl, že to testnu a zjistím, v jaké fázi teda jsem. Když jsem si kupoval u baru pivko, tak jsem si všiml lístečku „neobjednávat saunu!“ … není bazén, předělává se. Tož já tak dlouho řeším, zda ano nebo ne a stejně to je jinak 🙂

Tak nezbylo než vyrazit do skal, na listopad bylo moc fajné počasí a uvidíme, zda večer bude jen v úzkém kruhu. Po nějaké době lezení se to k mé potěše pomalu začalo na náměstíčko trousit. Nebude to večer soukromý dýchánek.

Trochu jsme zalezli, pak přesun na „Čechy“ a jako vždy, slanění už za tmy, a dole jako odměna „živá voda“ z Michalových rukou. Takový zaběhaný neměnný rytmus. Stejně jako večer a v noci.

Před večerem se stalo něco, co se nám na Rabštejně snad ještě nepřihodilo. V té tmě, možná unavení lezením a živou vodou, jsme zabloudili! Na tom kousku mezi skalami a chatou. Rozdělili jsme se do několika skupinek, a pročesávali okolní lesy. Kdyby nebyly moderní přístroje, tak skupinka, kde jsem byl členem, asi došla až do Bedřichova 🙂

Tož zase za rok a opět v plné sestavě!

Poslední slanění 2018

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *