HO BIVAK Ostrava Skialp Žiarska chata 2020

Žiarska chata 2020Západní Tatry, Žiarska chata, skialpy

6.-8. 3. 2020

2 osádky autem:
Kamil, Franta, Monika, Michal
Pavel, Irena, Libor

Pátek

Příjezd v pátek večer na parkoviště v Žiarské dolině. Příjemný romantický výšlap na lyžích k Žiarske chatě za měsíčního svitu. Příchod na chatu přesně na zavíračku restaurace, tedy tento večer bez místního Liptovaru. Nebyl to příliš velký problém díky vlastním zásobám tekutin a mejdanu na povale, kde se taky i spalo. Během mejdanu také setkání s českými piloty vrtulníků.

Sobota

Výšlap na lyžích směr Žiarské sedlo. Většina skupiny pokračuje dál na Smutné sedlo přes Okounův hřebínek. Na Žiarskem sedle malá občerstvovací družba s koucourem. Sjezdy ze Smutného sedla a ze Žiarského sedla. Večer na chatě nějaké polívky, Liptovary, karty, šachy, veřejná anketa pro všechny. Muammar Kaddáfi je negativní jak v anketě, tak v náladě. Někdo z oddílu zakalil až do rána v klubovně a nikdo z nás už nevíme, kdo to byl, ani Monika.

Žiarska chata 2020

Neděle

Výstup směr Terasa k meteorologické stanici a dál směrem na Hrubou kopu za mlhavého počasí. Luxusní sjezd v mírné vrstvě prašanu k chatě a na svačinu. Muammar má velmi dobrou náladu. Po svačině dále sjezd k parkovišti. František veze z chaty na parkoviště pásy, které na chatě zapomněla turistka. Ta měla čekat na parkovišti nahatá. Zda ji Franta našel a pásy předal, nutno se zeptat přímo jeho. Na cestě autem domů zastávka na salaši Krajinka na nákup sýrových produktů, koláčů a hlavně žinčice, která se pila již na místě a po cestě v autě až do Havířova. Dopadlo to dobře, všichni jsme dojeli domů čistí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *