HO BIVAK Ostrava Skialp Žiarska dolina 2020

Žiarska dolina 2020Sněhu všude málo, ale chuť velká, tak nezbylo nic jiného, než to o víkendu 25.-26.1.2020 zkusit ve Žiarske dolině. To je taková jistota. A byla! Posádka lyžařského fordu: David, Kamil a dva Martinové z Českého Těšína.

V pátek klasika, večer dojet na parkoviště na začátku Žiarske doliny a pak pelášit nahoru na chatu, aby to člověk stihl do 22:00, aby bylo „živé“ pivo a mohl se ubytovat. Šli jsme na čas, ale stejně nám netrpělivý chatař volal, kde jsme … no kde … kousek pod chatou!

A ráno – jako vymalováno a sněhu tak akorát, aby se dalo na lyžích jet už od chaty. Vyrážíme na pohodu na Smutné sedlo. Martinové si dávají hřebenovku, my fičíme dolů. A tady, po x-letech, potkávám Luboše a další brňáky. No kde jinde se potkat než na lyžích.

Žiarska dolina 2020

Času hodně, tak s Davidem ještě míříme na Hrubou kopu, kde se zase potkáváme s těšínskou sekcí. Ti opět, jak jinak, pokračují hřebenem dále směr Baníkov, my si dáváme sjezdík ze sedla mezi Hrubou kopou a Treťou kopou … no … byl jsem moc rád, že tam nebyl zmrzlý sníh …

Neděle. Počasí jako přes kopírák, objednávka vyšla dokonale. Prodíráme se klečí směr Príslop. Včera tu šlo hodně lidí, dneska jsme tu sami. No a pak krásný sjezdík na chatu na pivo a dolů a k autu … Tož brzy zase na viděnou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *