HO BIVAK Ostrava Skialp Franz Senn Hütte 2018

Franz Senn Hütte 2018Výlet skialpy Stubai 2018 – Franz Senn Hütte, pátek – pondělí

Opět jsme na závěr skialpové sezóny podnikli krátký čtyřdenní výlet na pořádné kopečky do Alp. Navštívili jsme Mekku skialpu v Rakousku – chatu Franz Senn Hütte. Opět nás bylo 10ks. Honza P, Kamil, Kača, Honza K., Pavel, Irena v jednom voze, Marťa, David, Colombo a Jirka v druhém voze.

Den první

Po celonoční jízdě nás auto vyplivlo na parkále a my přebalovali věci, váhali co s sebou vzít a co přece jen nechat v autě. Počasí nevypadalo optimálně, ale byl to transportní den, hlavně když bude hezky zítra. Nikam se nespěchalo, dnešní den byl o přepravě na chatu, dospání se a nějaké té procházce nad chatu.

Franz Senn Hütte 2018
Počasí nic moc, tak to po nějakých 400 m výškových uprostřed mlhy balíme a jedeme k chatě. Občas s kotrmelcem.
No a děláme si útulno

Den druhý

Předpověď nic moc. V noci napadlo 10-15cm prašanu, jdeme nahoru v trase předešlého odpoledního výletu a pak dál až pod skály. Mlha se střídá s okny slunečna, ale převážně je to o bílé mlze. Docházíme pod skály Kraulscharte (3123), tam se posilňujeme a jedeme sjezdíkem dolů. Viditelnost nic moc, holky to sjíždějí až k chatě, kluci nasazují pásy a šlapou novou stopu do vedlejšího sedýlka. V sedýlku krátký výhled na protější ledovec a pak sjezd výstupovou cestou. Požitek nic moc, difůzka byla, takže adrenalin při hledání cesty dolů.

Franz Senn Hütte 2018

Den třetí

Předpověď na dnešní den opět nic moc. V noci napadlo dalších 10cm prašanu. Oblačno, mlhavo a hlavně větrno. Vyrážíme směrem na Wildes Hinterbergl. V cestě nám stojí jakási skalní stěnka v sedýlku mezi Vorderer Turm a Hinterer Wilder, takže na řadu přicházejí cepíny a mačky. Někteří to lezou nahoru, no nahoře je stejně mlha, takže zase lezou dolů a všichni sjíždíme dolů, a údolím vydáváme nahoru po ledovci Alpeiner Ferner. Nad jakýmsi prahem řádí vichr a mlha, takže sundáváme pásy a sjíždíme na chatu. Na chatě je chvíli okno pěkného počasí, ale zima je. Takže jedno pivko a do chaty odpočívat.

Franz Senn Hütte 2018

Den čtvrtý

Konečně pěkné slunečné počasí, bezvětří, teploučko. Škoda, že jedeme dnes domů. Po snídani jsme se rozdělili na dvě čety. Jirka, Colombo, David a Marťa pojedou domů dříve, opakují výlet ze dne č.2 na Kraulscharte. My ostatní jsme se rozhodli vylézt přes ledovec Berglasferner na vrchol Wildes Hinterbergl. Celou noc bylo jasno, sníh krásně skřípe pod lyžemi, Na sluníčku je příjemně. Jak stoupáme, otepluje se až je skoro horko. Před námi šlapou stopu tři místní, takže se jde dobře. Výhledy krásné, užíváme si slunečních lázní, prašan zůstává i na sluníčku, těšíme se na sjezd. Nahoře odpočíváme na skalkách Vorderer Turmu (3177), kocháme se a fotíme okolí, kde jsme se minulé dny pohybovali. Tušíme, že sjezd bude něco. Sjezd byl parádní cca 40cm prašanu, orgie. Dojíždíme na chatu, dáváme pivko, balíme všechny věci a sjíždíme k autu. Moc se nám nechce.

Franz Senn Hütte 2018

Den byl ukázkový, takový, kvůli kterým stojí za to chodit po horách. Příští rok zase.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *