Tatrabštejn 2010„Pořád se nic neděje.“ „Termín Tater se blíží.“ „Počasí se horšilo.“ Takto katastroficky by zněly titulky článků, vlastnil-li bych noviny. Nebo alespoň blog. Nemaje ani jednoho, je nejlepší hodit své starosti i na ostatní, čiliž jsem započal e-mailovou komunikaci v rámci oddílu.

Podařilo se vyvolat setkání v Panoramce, vše domluveno, ještě stále jsme byli pevně rozhodnuti, že v pátek vyrážíme na Zbojnickou chatu, kde máme rezervováno ubytování a stravu. Vzhledem k příšernému počasí jsem jako první svou účast odvolal, další se postupně přidávali. Sedět doma, když už máme my, kterým to má kdo dovolit, dovoleno vypadnout na víkend na skalky, je blbost, takže předběžně domluven Rabštejn, ostatní se vystříbří. A taky že jo.

V sobotu po poledni(dost po poledni) vyrážím s Kmitounem a jeho žínkou Kačabou směr Rábl, další skupinka by se měla vyskytovat někde poblíž. Bedřichov. Propocení se dotahujem na kopec a helemese! Kuchyň uzavřena od 15:30hodin, k jídlu vůbec nic a piwo jen do 18h, pak se zavírá, protože současní nájemníci končí a chtějí to oslavit, takže „prdíme na vás ostatní,chcípněte!“ Takto jsme si připadali. Ani tatranka, totální nezájem. Drobný deštík přidává na trudomyslnosti, naštěstí se nám daří telefonicky spojit s druhou skupinkou, takže nejen že ještě ten den lezem, ale dozvídáme se o chalupě na samotě u lesa, plné piw a kořalky, prý i „svině pobili a klobásky budů“.

Tatrabštejn 2010

Nechce se mi zvracet, chce se mi juchat. Večer se opravdu přesunujeme do nejmenované lokality a vše je jak slíbeno. Náš nový známý pan majitel je tolerantní hostitel, takže se cpeme a drobíme na zem a občas i nějaká ta kapka alkoholu ukápne. Po jídle je na řadě Michal se svou narozeninovou ochutnávkou „ne-vín“ a kvašáků. Vše luxusní, ceny mírné-obsluha vzorná. Společnost se pomalu unavuje a rozpadá, jádro zůstává, protože je třeba ihned po půlnoci připít k narozeninám i Karlovi, kterého jsme chtěli vzbudit, aby ty svoje narozky xakru nezaspal, ale pak jej necháme a dáváme si i za něj.

Ráno trochu poklidit a hurá znovu na Rábl. Lezeníčko v neuvěřitelně příjemném počasí a navečír dom. Tož, fajne byly ty letošní Tatry, ni?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *