HO BIVAK Ostrava Hory Vysoké Tatry 2013

Vysoké Tatry 2013Víkendový výlet vlakem do Vysokých Tater v červnovém období v roce 2013, kdy byly docela mimořádné zimní sněhové podmínky na to, že se jedná téměř o letní datum.

Vysoké Tatry, sobota – neděle, 1. a 2. června 2013
Pavel Dvorský, Michal Kolesár

SOBOTA
00:00
Sraz U Šimka, nádraží Ostrava Svinov
Tekutá noční večeře s diskusí o detailech trasy.

02:00 Odjezd vlakem. Lehátkový vůz jen o 100 Kč více než za obyčejnou místenku. Luxusní spaní na čistém povlečeném lehátku až do Popradu.
V Popradě v nádražní krčmě to děti nemají jednoduché.
Ale zase bezdomovcům se tam daří dobře.
08:15 Start pochodu z Hrebienku směr Téryho chata, Priečne sedlo, Zbojnická chata, kde byl nocleh.Na celé trase se vyskytovalo o dosti více sněhu, než je v jiných letech obvyklé v takové roční období. Kamzíci pod Téryho chatou se pásli místo na trávě, tak sněhu. Nechápeme, co tam mohlo být pro ně dobrého. Možná tam někdo vylil pivo.
Výstup na Priečne sedlo se rovnal ryze zimní aktivitě komplet ve sněhovém svahu, kdy nezbytnou výbavou byly mačky a cepín.
Protože za 14 dnů po tomto výletě se oficiálně otevírá tato trasa pro širokou veřejnost, tak se dá předpokládat u mnohých milovníků letních Tater spousta zajímavých zážitků. Kozy se pásli nejen na sněhu, ale taky na stole na Zbojnické chatě, kde jsme byli téměř sami kromě 3 holek a bohužel taky 3 kluků z Polska.

NEDĚLE
Návrat dolů do Smokovce, na vlak do Popradu a domů do Ostravy.
V 18 hodin v Ostravě-Porubě při přesunu z nádraží domů v letním slunečném počasí s cepínem na batohu znamenalo riziko nedobrovolné deportace na psychynu k Chocholouškovi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *